Şifre ile ilgili sorunların çözümü

Şifre ile ilgili sorunların çözümü

Mesajgönderen drfsdere » Pzr Ara 23, 2012 1:24 am

Aile Hekimliği 2. Aşama Uyum Eğitimi Sistemi ile ilgili Sorunlara Çözümler

Sayın Aile Hekimleri,
Şifre ile ilgili sorularınızı bu bölümde paylaşabilirsiniz.

AHUZEM Uzaktan Eğitim Platformu giriş şifrenizi unuttuysanız

AHUZEM uzaktan eğitim modülü giriş sayfasında (http://ahuzem.ybu.edu.tr/moodle/login/index.php) yer alan "Evet, giriş yardımı istiyorum" düğmesine tıklayınız. Açılan ekrana ‘Kullanıcı Adı’ ve ya ‘E-Posta Adresi’ alanlarından birisini doldurunuz (E-posta adresi yanlızca @saglik.gov.tr uzantılı olan adresinizdir). Tamam düğmesine tıkladığınızda, şifrenizi değiştirmek için yapmanız gerekenler resmi (@saglik.gov.tr) e-posta adresinize gönderilecektir. (Bakınız AHUZEM Unutulan Şifre.pdf) Yeni şifre tanımlarken şifrenizin içerisinde mutlaka küçük ve büyük harf, rakam ve özel işaretlerin (+, -, *, /) bulunması gerektiğini unutmayınız.

AHUZEM Uzaktan Eğitim Platformu giriş şifremi nasıl değiştiririm?

Şifre değişiklik işlemi AHUZEM'de Profil başlığı altında yer almaktadır. Profilinize girebilmek için ekranın sağ üst köşesinde yer alan isminize tıklayınız. Profil kısmından ‘Profil Düzenle’ sekmesine tıklayınız. Burada şifrenizi değiştirebilirsiniz. Lütfen Kullanıcı adınızı ve e-posta adresinizi değiştirmeyiniz, sistemdeki kayıtlarınızda hatalara yol açabilir.

Profilinizde gerekli düzenlemeleri yaptıktan sonra, formun altında “Açıklama” yazan bölüme birkaç kelime ile yaptığınız işlemi yazınız. (Şifre değişikliği, İsim düzeltme vb...)

Formun altındaki Profil Güncelle butonuna tıkladığınızda profil bilgileriniz güncellenmiş olacaktır. Şifrenizi değiştirmiş olduğunuzdan dolayı bundan böyle sisteme girmek için yeni şifrenizi kullanmalısınız.

Not: AHUZEM ve Aile Hekimleri İletişim ve Destek Platformu (www.ailehekimligi.org) birbirini tamamlayan iki ayrı sistemdir. Bir sistemde değiştirdiğiniz şifre diğer sistemde otomatik olarak DEĞİŞTİRİLMEZ.

Yeni şifre girmeme rağmen ihtiyaç belirleme formu açılmıyor. Ne yapmalıyım?

Daha önce ihtiyaç belirleme formunuz yarım kaldığı için formu yeniden dolduramazsınız. Herhangi bir nedenle testleriniz (yada ihtiyaç belirleme formunuz) yarım kalırsa ya da istemediğiniz halde gönderilmişse durumu resmi e-postanızı kullanarak ahuzem@ybu.edu.tr adresine iletiniz.

AHUZEM Eğitim Modülüne giriş yapamıyorum. Acaba sistemden kaynaklı bir sorun mu var?
Yeniden deneyin, sorununuz devam ederse karşınıza çıkan hata mesajını resmi e-postanızdan ahuzem@ybu.edu.tr adresine gönderiniz.
drfsdere
Site Admin

Dön Aile Hekimleri 2 ci Aşama Uyum Eğitimi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir